Adventní pochod přes hranice.

V Oberwiesenthale se můžete těšit na minikoncert bluegrassové skupiny Album

28. květen 2022

Hudebně laděný Prázdninový výlet zpestří Bluegrass Band Album.

S Chomutovským Albumem se posluchači setkávají již od roku 1986. Od té doby prošel mnohými personálními změnami. Současnou sestavu tvoří kapelník Petr Gärtner (mandolína, zpěv), Marek Gärtner (baskytara, zpěv), Zoltán Pasztor (kytara, zpěv) , Zdeněk Lucák (dobro, zpěv) a Jan Bouda (banjo).

Repertoár kapely tvoří většinou převzaté skladby z moderního i tradičního bluegrassu, opatřené českými texty, které píše dvorní textařka Jana Mesteková. Převážná část skladeb je však v angličtině.

album 2006

Kapelu Album můžete pravidelně slyšet V Chomutově a okolí a samozřejmě již několikrát u nás nahoře, skoro na vrcholcích Krušných hor. Také se zúčastnil několikrát festivalu European World of Bluegrass v holandském Voorthuizenu či francouzkém La Roches sur Foron, také hrál na festivalech a klubech v Německu, Rakousku či Litvě. Posluchači jej mohli slyšet rovněž na rádiu Proglas, pražském Country rádiu nebo na Rádiu Sever. Jejich vystoupení v Oberwiesenthale na náměstí začíná v sobotu 4.6.2022 v 15:00 hodin. Vstup je samozřejmě zdarma.

Více info o Albumu na www.albumband.cz

Projekt „PRÁZDNINOVÝ VÝLET NA MĚSTSKÉ SLAVNOSTI V OBERWIESENTHALE“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů.