Adventní pochod přes hranice.

Program 4.června 2022

 • Od 12:00 – 13:30 hodin bude v Restaurantu Hranice na Božím Daru otevřena informační a registrační kancelář.
 • Stejně jako u Májového, Letního, či Adventního pochodu máme pro každého účastníka připravený účastnický odznak, který vás bude provázet celým odpolednem a nabídne mnoho výhod.
 • V restauraci Hranice pro vás v rámci registrace připravíme ochutnávku českých koláčků, které provoní mnohé české domácnosti každou neděli
 • Pro děti, malé i větší, připraví veselí klauni Pipi & Pepe malou oslavičku formou interaktivní zábavy s balónky protože ve středu, 1.června přece děti slavily Den dětí.
 • Pro každé dítě máme připravený dáreček na téma „Hrajeme si“ z krušnohorské dílničky a jaký? Tak to je zatím velké překvapení.
 • Pro sportovně laděné zájemce nabídneme půjčovnu nordic walking holí s odbornou instruktáží zkušené instruktorky z České asociace nordic walking. Jak se chodí „s holemi“, jinak řečeno „jak se chodí nordic walking“ si můžete vyzkoušet na obou trasách až do Oberwiesenthalu. Hole je možné vrátit až v cíli, na náměstí u sousedů!
 • Start pochodu je individuální, každý podle svého plánu.  Ale pozor časy se měřit nebudou! Tentokrát je na programu přece „výlet“, s cílem navázat po dlouhé, coronavirové pauze na setkání příznivců našich pochodů v rámci Kroku ke zdraví a Letních a Adventních pochodů, a především si užít prima den plný zábavy!
 • Na bývalém božídarském hraničním přechodu z Čech do Saska pro vás připravíme první občerstvovací stanici s osvěžujícím nápojem.
 • Odtud povedou dvě trasy na náměstí v Oberwiesenthale, kde uzavřeme sportovní část odpoledne. Pak už přijde jen zábava! Kratší „rodinná“ trasa povede klasicky po Staré poštovní cestě a je dlouhá 5 km, delší „turistická“ trasa povede okolo hotelu Sachsenbaude, po trase přes lyžařský areál v Oberwiesenthalu až skoro ke sportovní „boudě“ Waldeck a pak zpět do centra města. Délka je cca 10 km.
 • Na základě poukázky, kterou registrovaní obdrží spolu s odznakem, občerstvíme na náměstí v Oberwiesenthale každého účastníka.
 • V rámci zábavného rodinného odpoledne u sousedů se můžete těšit na Papouška Kakadu (opravdového a živého), na lučištníky, na malířky obličejů, na malování křídou na dlouhé silnici (samozřejmě provozu uzavřené), na šikovného kováře a řezbáře i na koncert skupiny Album.
 • Samozřejmostí je pro nás zajištění vaší pohodlné cesty zpět na Boží Dar. K dispozici bude speciální autobus na lince Oberwiesenthal - Boží Dar, zastávka. Časy odjezdů této mimořádné linky jsou plánované v časech 16:15, 16:30, 16:45 a 17:00 hodin.

A co by vás mohlo ještě zajímat?

Parkování na Božím Daru? – Nezajišťujeme!

Ale lyžařský areál i stejnojmenná restaurace Hranice (kde bude probíhat registrace i start pochodu) nabízí i bezplatné parkoviště. Kromě toho město Boží Dar myslí na své návštěvníky a má k dispozici oficiální parkovací místa, která jsou přehledně označena, ale pravděpodobně i zpoplatněna. Doporučujeme proto parkoviště u areálu Hranice.

Zvládnou cestu i malé děti? – Ano!

Cesta není dlouhá, je pohodlná a přehlednáDoporučujeme pevnou a pohodlnou obuv!

Je nutná registrace předem? – Ne, není nutná, ale vřele ji doporučujeme!

Zjednoduší nám to proces registrací a výdej odznaků a předem registrovaní se vyhnou stresu a (dle zkušenosti z minulých pochodů) také dlouhému čekání. Mohou si vyzvednout svůj odznak, děti malý dárek a pak už si prostě užít sobotní, červnové odpoledne.

A jaký dárek je připraven pro děti?

Nechte se buď překvapit, nebo sledujte tyto webové stránky. Již brzy překvapení prozradíme.

Platí se za zapůjčení holí nordic walking?

Ne, neplatí! Ale určitě je nutný průkaz totožnosti.

Bude trasa pochodu označená?

Jasně! Delší, turistická trasa i kratší, rodinná trasa budou přehledně označeny!

Jak dlouhá budou trasy?

5 nebo10 km.

A co třeba kočárek pro ty nejmenší?

Pokud je vhodný do terénu, tak určitě ano. Náš autobus nemá problém odvézt z Oberwiesenthalu zpět na Boží Dar ani kočárek.

A mohou se zúčastnit i pejsci?

Ano, mohou! I pejsky odveze v případě unavených tlapek autobus zpět.

Jsou v Oberwiesenthale veřejné toalety? – Ano, jsou!

Hned na dvou místech v blízkém okolí náměstí. V muzeu K3 a na Městském úřadě.

Bude na hranicích z Čech do Saska kromě občerstvení také celní kontrola?

Ne tak to už tedy ne!
Ale pozor doklad totožnosti musí každý účastník samozřejmě mít.

A proč Prázdninový výlet, když prázdniny jsou bezmála až za měsíc?

Protože náš projekt byl původně plánovaný skutečně na prázdniny 2020, ale vir „coronavir“ rozhodl jinak, ujal se nadvlády skoro nad vším a nechal nás celý program několikrát přeložit. Jsme rádi, že se nám společně s německým partnerem, městem Oberwiesenthal podařilo najít tento termín, že nám agentura Evropské unie vyšla vstříc a dovolila finanční prostředky přesunout a my si můžeme společně s vámi zahrát na prázdniny už měsíc dopředu.

Konají se v Oberwiesenthale v sobotu 4.června zase nějaké trhy?

Ne, bohužel nekonají! Ale společně s partnerem, Městem Kurort Oberwiesenthal jsme na oberwiesenthalském náměstí připravili zábavný program pro všechny generace a nazvali jsme ho „rodinné odpoledne“. Dokonce i stánky s občerstvením budou.

Poukázku na občerstvení obdrží každý účastník?

Ano, všichni registrovaní účastníci ve věku 1 – 99 let. Na náměstí bude možné poukázky směnit. Pro děti do jednoho roku občerstvení nejsme schopni zajistit. A kromě toho, stejně nepochodují a jen se vezou……

A kolik se platí registrační poplatek na tento výlet?

Žádné poplatky nevybíráme, díky finanční podpoře EU je vše v rámci programu „Prázdninového výletu“ zdarma.

Případné další otázky rádi zodpovíme na info@prazdninovyvylet.eu.

 

     
PLAKÁT PROGRAM
Projekt „PRÁZDNINOVÝ VÝLET NA MĚSTSKÉ SLAVNOSTI V OBERWIESENTHALE“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů.